WISŁOKA NOWY ŻMIGRÓD 2:1 Czardasz Osiek Jasielski

0:1 Kiełbasa 30'
1:1 Walczyk 70'
2:1 Walczyk 75'

Według przedmeczowych spekulacji, miał być to łatwy i przyjemny mecz dla Wisłoki. Jednak nic z tych rzeczy. To zespół Osieka od początku meczu przejął inicjatywę i co chwila było groźnie pod bramką Jurusika. Dobrze dysponowany w zespole gości był Piotr Stopa i to on napędzał każdą akcję przyjezdnych. Osiek wyszedł na prowadzenie w 20 min , napastnik Czardasza będąc sam na sam z bramkarzem umieszcza piłkę w siatce. Kilka minut później nasz bramkarz łapie piłkę w polu karnym i wpada w niego zawodnik gości i sędzia wskazuje...na rzut karny. Był to kardynalny błąd sędziego, gdyż faul był ale na bramkarzu Wisłoki. Jednak Jurusik broni rzut karny i w końcu nasz zespół zaczyna grać, jednak wszystkie akcje naszej drużyny kończą się na obrońcach gości.Do szatni schodzimy przegrywając 0-1, jednak nie takie straty już odrabialiśmy.

Od początku II połowy Wisłoka rusza do ataków i co chwila było groźnie pod bramką Czardasza. A zespół gości od 46 min zaczyna grać na czas. Trener Wisłoki decyduje się na przesunięcie M.Kurczabe do ataku i było to dobre posunięcie. Po faulu w polu karnym na Kurczabie sędzia wskazuje na rzut karny, a pewnym egzekutorem jest Marcin Walczyk. Kilka minut później rzut rożny wykonuje K.Cyran,a Walczyk umieszcza głową piłkę w siatce. Wisłoka cały czas atakowała, a goście przeprowadzali liczne kontry, jednak Jurusik był zawsze na posterunku. W 80 min B.Klich mija zawodników gości wykłada piłkę na 5 metr do R.Krajciewicza, a ten trafia prosto w bramkarza. W 90 min Walczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem próbuje lobować bramkarza, jednak golkiper gości zdołał złapać piłkę. W dzisiejszym meczu widoczny był brak W.Wierdaka i S.Chopiaka.

Na pewno cieszą 3 punkty i nadal jesteśmy w czołówce. Natomiast zespół Czardasza pokazał się z bardzo dobrej strony i z taką grą na pewno utrzymają się w A klasie.

Po meczu cała drużyna Wisłoki udała się na poprawiny do Wojtka i Pauliny Wierdak. Jednocześnie dziękujemy za miłe przyjęcie i obfity poczęstunek
Zarząd, zawodnicy i sympatycy Klubu Sportowego Wisłoka Nowy Żmigród składają najserdeczniejsze życzenia Wojtkowi i Paulinie na nowej drodze życia.