Mecz na szczycie w Nienaszowie

• autor: kswislokanz, 2014-08-29 11:08

Tylko dwa zespoły po czterech kolejkach mogą się pochwalić zerowym dorobkiem po stronie porażek: Wisłoka Nowy Żmigród(4 zwycięstwa) oraz Tempo Nienaszów(2 zwycięstwa, 2 remisy). Chociażby z tego względu należy patrzeć na to spotkanie, jak na "mecz kolejki". Dodatkowym smaczkiem jest na pewno fakt, że będą to Derby Gminy Nowy Żmigród, o czym chyba nikomu nie wypada przypominać.

Tempo dobrze rozpoczęło sezon, pokonując u siebie Burzę Rogi i remisując na wyjeździe z niewygodnym OKS-em Markiewicza. W trzeciej kolejce przyszedł delikatny kryzys i dopiero w ostatnich minutach piłkarze z Nienaszowa przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i pokonali beniaminka z Moderówki. W ostatniej kolejce, rozegranej w zeszłą niedzielę, gospodarze najbliższego pojedynku zremisowali w Łężynach w gminnych derbach. Tempo należy chwalić za ambitną grę i mimo niskiej średniej wieku dojrzałą grę obronną, o czym świadczy ilość straconych bramek. Przeciwnicy do siatki Tempa trafiali tylko dwukrotnie, co po IV kolejkach czyni z Nienaszowa najlepszą defensywę ligi.

Nasz zespół po czterech kolejkach jest samodzielnym liderem "A" klasy i wydaje się, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Gra zespołu wygląda dobrze, a przede wszystkim udało się odzyskać utraconą w Okręgówce skuteczność. W dotychczasowych meczach Wisłoka do siatki przeciwników trafiała aż 13 razy, co czyni ją drugą ofensywą ligi. Do zespołu po dwóch meczach nieobecności wraca Mirosław Fornal, jednak pod znakiem zapytania stoją występy dwóch czołowych zawodników: Sławomira Chopiaka oraz Konrada Kozioła.

W obydwu zespołach nie brakuje zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy niedzielnego przeciwnika. Wśród gospodarzy Tomasz Książkiewicz, który bronił barw naszego zespołu w klasie Okręgowej kilka lat temu, natomiast w naszym zespole Konrad Pęcak, Rafał Szyndak oraz Bartosz Klich, którzy w różnych latach reprezentowali barwy Tempa.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na bardzo bliski wyjazd i wspieranie naszego zespołu do ostatniego gwizdka sędziego.

Początek meczu o godzinie 16:30.

autor: ~Nienaszów 2014-08-29 23:23:32

avatar Bardzo fajna zapowiedź. Muszę pochwalić autora :)