Okres przygotowawczy w pigułce.

• autor: kswislokanz, 2014-03-25 21:21

Wisłoka okres przygotowawczy rozpoczęła 14 stycznia na sali gimnastycznej w ZS w Nowym Żmigrodzie.Na pierwszym treningu zameldowało się aż 22 zawodników, a wysoka frekwencja utrzymywała się na każdym treningu. Pierwszy zaplanowany sparing z Pogórzem Wielopole Skrzyńskie nie odbył się ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Tak więc na pierwszy występ Wisłoki w 2014 roku trzeba było czekać do 5 lutego, gdzie nasz zespół zmierzył się z IV-ligową Przełęczą Dukla. Wynik na niekorzyść Wisłoki, ale styl gry napawał optymizmem.
Następny sparing Wisłoka zagrała na własnym boisku z B-klasowym Zamczyskiem Mrukowa. Wynik 4-2 dla gospodarzy, a sparing ten pokazał nad czym Wisłoka musi szczególnie popracować ( gra w obronie). Kolejne sparingi odbyły się z przedstawicielami A klasy : Sobniowem Jasło i Ostoją Kolaczyce. Obydwa te mecze Wisłoka wygrała, a trener dał pograć kilku juniorom, którzy od początku okresu przygotowawczego trenowali z zespołem seniorskim. Następnie drużyna z Nowego Żmigrodu w połowie marca udała się na sparing z rezerwami Przełęczy Dukla, mecz zakończył się wynikiem remisowym, a trener sprawdzał nowe ustawienie z trójką obrońców: K.Klichem, K. Pęcakiem, R. Marchewką.
Ostatnim Sparingowym przeciwnikiem Wisłoki był zespół Wrzosu Krempna, nasza drużyna zagrała w mocno odmłodzonym składem i po gierce 2x 30 minut pokonaliśmy Wrzos 2-0.
Gdy drużyna Wisłoki przygotowywała się do zbliżającej się rudny, również Zarząd Klubu z prezesem Dariuszem Kmiecikiem nie próżnował. Dzięki staraniom Prezesa Wisłokę wzmocniło kilku wartościowych zawodników ( opis poniżej). Także pozytywnym akcentem było wejście do zarządu klubu pana Grzegorza Strauba właściciela sklepu Hit- Pol w Nowym Żmigrodzie. Warto wspomnieć że pan Grzegorz już od dłuższego czasu wspiera zespół Wisłoki finansowo i materialnie.

Wzmocnienia i ubytki przed zbliżającą się rundą.

Od początku lutego trenował z Wisłoką Damian Tłuściak zawodnik Polonii Kopytowa, niegdyś napastnik Czarnych Jasło. Damian został wypożyczony do Wisłoki na okres pół roku i na pewno będzie dużym wzmocnieniem naszej linii ofensywnej. W marcu doszło do wymiany bramkarzy na linii Czarni Jasło- Wisłoka Nowy Żmigród. I do Żmigrodu zawitał bardzo dobrze znany kibicom żmigrodzkim Roland Kmiecik, który bronił w zespole Wisłoki, gdy ta grała w A klasie i mocno przyczynił się do awansu do V ligi.
Również odbyła się wymiana młodzieżowców na linii Zamczysko Mrukowa - Wisłoka i do Żmigrodu przybył 17- letni pomocnik Łukasz Dorociak. W ostatnich dniach udało się "zaklepać" transfer Mirka Fornala z Przełęczy Dukla, znanego z bardzo dobrych występów w Wisłoce w poprzedniej rundzie. Po stronie ubytków należy wymienić powrót do Mrukowej Karola Kmiecika i wypożyczenie do Czarnych Jasło Mateusza Bazana.Także niepewne są występy Witka Krajciewicza , który na stałe mieszka w Rzeszowie i trenuje sztuki walki.

Przed zbliżającą rundą nasuwa się kilka pytań: w jakim składzie wyjdzie obrona na pierwsze mecze, czy kapitan Wisłoki K.Pęcak zagra na stoperze czy trener poszuka mu innej pozycji, czy do pierwszego składu wróci od razu doświadczony R. Marchewka, czy może na stoperze zagra próbowany w sparingach K. Klich?

Który z bardzo skutecznych zawodników ( Walczyk, Kozioł, Tłuściak) zagra w linii ataku? Czy Mariusz Kurczaba będzie znowu motorem napędowym linii pomocy?

Także z niecierpliwością czekamy na zbliżającą się rundę rewanżową, gdzie Wisłoka musi w każdym meczu walczyć o punkty jeśli chce utrzymać się w V lidze

autor: ~anonim 2014-03-26 18:34:47

avatar No to do boju. Tylko zeby trener nie wymyslil jakiegos glupiego ustawienia, bo znajac jego to wszysto mozliwe

autor: ~Przełęcz Dukla 2014-03-28 08:56:35

avatar Powodzenia Wisłoka w utrzymaniu!